Уявімо собі ситуацію, що Ви – проста фізична особа, яка не має юридичної освіти, на свою адресу несподівано отримуєте позовну заяву, в якій Ви виступаєте Відповідачем. Позов на Вас може бути поданий із будь-якої підстави: забули вчасно оплатити проценти за користування кредитом у банку,  не було можливості оплачувати комунальні платежі, і таким чином назбиралась значна сума заборгованості, не сплачували аліменти…

А тепер уявімо собі іншу ситуацію. Вам стає відомо, або Ви передбачаєте, що Ваші права були порушені, а можливо порушуються і зараз. Наприклад: Ви внесли кошти на будівництво нового житла – ані коштів, ані квартири, Вас звільнили з роботи, а виплату заробітної плати та вихідної допомоги затримують, Ви-мама, яка залишилась сама з дитиною, а чоловік добровільно не погоджується сплачувати аліменти, Ви розлучаєтесь, та хочете правильно розділити спільно нажите майно під час шлюбу, отримали спадщину, а на неї претендують інші особи… тощо. Тож у зазначених ситуаціях перше питання, яке виникає у Вас- що робити, як правильно вчинити.

Насамперед, що Вам знадобиться – це якісна та грамотна консультація адвоката або юриста. Звичайно, що таку консультацію Ви зможете отримати в нашому СТОЛИЧНОМУ ЮРИДИЧНОМУ БЮРО. Також у нашому Бюро Вам можуть порадити фахівця у галузі права, який у разі такої необхідності, зможе бути Вашим представником у суді.

Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до норм Цивільного процесуального кодексу України (ст. 38) Ви можете особисто брати участь у розгляді судом цивільної справи. Проте, участь у судовому процесі від Вашого імені професійного юриста є запорукою того, що Ви уникнете помилок, які часто стають фатальними для успішного вирішення справи.

Разом із цим, Вам необхідно пам’ятати, що приймаючи участь у справі особисто, Ви не позбавляєтесь права мати свого представника. Для того, щоб Ваш представник міг від Вашого імені вести судову справу, Ви маєте видати йому належним чином оформлену довіреність. Тільки тоді Ваш представник зможе належно захищати Ваші інтереси в суді, та вчиняти від Вашого імені всі процесуальні дії. Припинити участь Вашого представника в суді Ви можете у будь-який час шляхом скасування виданої Вами довіреності.